Sprawdzian z lektury balladyna klasa 7

Pobierz

- Został otruty przez Balladynę chlebem i solą 6.Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. Rozwiąż test.. Kleinbaum - Stowarzyszenie Umarłych Poetów B. Obertyńska - Z domu niewoli (fragmenty) H. Sienkiewicz - Krzyżacy M.Wańkowicz - Ziele na kraterze (fragmenty)Streszczenie krótkie.. Cyberiada (np. Klapaucjusz) - Stanisław Lem 5.. 4.Kto wygrał tą rozgrywkę i w jaki sposób?. Ostatnia modyfikacja 17 maja 2015 r. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraSprawdzian znajomości lektury "Balladyna"J. Słowackiego.. z matka i mlodsza siostra.. Spośród osób, które spotkał przed przybyciem na Ziemię, mógłby się zaprzyjaźnić jedynie z: Latarnikiem.. 9472 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Jak ma na imię przyjaciółka ?matki Kirkora żony?, która przyjeżdża w odwiedziny do zamku?. Klasa 7 Polski.. a) Katarzyna b) Kamila c) Barbara d) Magdalena 8.. Została zachowana oryginalna pisownia autora.. Podczas zbierania malin to Alina okazuje się lepsza od swojej siostry Balladyny, ale ta, aby wygrać konkurs, zabija Alinę i zostaje żoną księcia Kirkora.Wychodzi na świat Balladyna z ariostycznym uśmiechem na twarzy, obdarzona wnętrzną siłą urągania się z tłumu ludzkiego, z porządku i z ładu, jakim się wszystko dzieje na świecie, z nieprzewidzianych owoców, które wydają drzewa ręką ludzi szczepione..

Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.

Gatunek: komedia.. Pytania dotyczą fabuły tragedii pt. "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Napisz krótko, którą z panien wybrał Kirkor i w jaki sposób?Test z lektury "Zemsta".. Inne tryby testu.Znasz tę lekturę?. Alicja Guziel 1.. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.Jeśli chcesz mieć 4 lub 5-sprawdz się!. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. Sługami Goplany byli: a) Skierka i Grabiec b) Chochlik i Skierka c)Chochlik i Grabiec d) nie miała sługami 7.. Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy.. Z czym kojarzą się zbierane maliny w Balladynie?. 9) Zlecenie przyszłej królowy w związku z Pustelnikiem.. Dziewczynka tańcząca z wiatrem - Katarzyna Zychla KLASA 7 LEKTURY OBOWIĄZKOWE 1.Język polski - Sprawdzian dla klasy VI ze znajomości lektury "Tomek w krainie kangurów" A.. Bo Filon marzył los Endymijona, Marzył, Ŝe kiedy ś po blasku miesi ąca .Książę ujrzawszy je, nie wie którą ma poślubić.. wg Malkiewiczd.. Dziś pytamy o słowa zaczynające się od "a" CLV Cośrodowy quiz wiedzy; 10 zdań o Europie.. Kiedy i jakich okolicznościach się spotykają?. Klasa 8 Gimnazjum Dorośli Liceum Technikum Polski.Balladyna 3.. Skomentuj.. Z jakimi ptakami odleciała Balladyna- Żurawie 2.. Jakie znak i gdzie się pojawił u Balladyny i dlaczego - Czerwona plama krwi na środku czoła, bo zabila swoją siostrę 3..

Test z lektury szkolnej Balladyna.

Jeśli tak, to sprawdź swoją wiedzę!. Udostępnij.. nie umiał zrozumieć pięknego kwiatu i pragnął znaleźć przyjaciela 8.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Balladyna mówiąc: "Zastawić stoły na rynkach stolicy", miała na myśli: a) Kraków, b) Poznań, c) Gniezno.. Szklarskiego Anna Kolasa - ocena: 5, liczba głosów: 259 Język polski - Juliusz Słowacki "Balladyna" - test ze znajomości treści Maria Dolny - ocena: 5, liczba głosów: 237BALLADYNA, córka ALINA, córka FILON, pasterz GRABIEC, syn zakrystiana FON KOSTRYN, naczelnik stra Ŝy zamku Kirkora GRALON, rycerz Kirkora KANCLERZ WAWEL, dziejopis .. mlektury.pl 7 Rozmiłowane w j ęcz ących słowikach Ró Ŝe wiosenne!. autor: Elżbieta Chrostowska aktualizacja treści: 09.07.2017. obsługa internetowa testu: Zbigniew Mroczkowski, Radziłów 2003-15.. 4.Jaki jest gatunek i rodzaj tego utworu Dramat, tragedia 5.Kiedy odbywa sie akcja?. Królem .5.. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. chciał sprowadzić sobie kogoś do towarzystwa.. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. Zawiera 32 pytań.. AKT V 1) Opuszczenie okolic Gnezna przez przerażoną własnymi czarami Goplanę.Quizy i testy z lektur szkolnych - klasa 8 szkoły podstawowej.. A. Christie - wybrana powieść kryminalna E. Hemingway - Stary człowiek i morze H. Kellerr - Widzieć przez trzy dni N.H..

...Lektury obowiązkowe klasa 7-8.

I ) .. 3.Jaki jest związek Pustelnika z Balladyną?. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. wg Otaratajcio.. Klasa 7 Klasa 8 Polski.. 14 faktów z czasów PRL-u, których wstyd nie znać.. 8.Jak ma na imie kochanek Balladyny ?Test sprawdza znajomość treści lektury Zemsta Aleksandra Fredry.. Wasza średnia to 10/14; Znasz zasady gry w gumę?. Zapraszam do rozwiązywania testu.. a) z miłością b) z książęcą purpurą c) z różami d) z krwią 9.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. a) w Alinie b) w Balladynie c) w obu d) w żadnej 6.. To Juliusz Słowacki () przedwcześnie zmarły jeden z trzech wieszczów polskiego romantyzmu, autor słynnych wierszy takich jak Hymn czy Testament mój, dramatów.Emigrant, autor patriotycznych utworów, o niewątpliwym talencie poetyckim i dramatycznym.. Tajemnica człowieka z blizną - Paweł Beręsewicz 3.. 7.W jaki sposób .Balladyna - zadanie literackie na sprawdzian.. Niech naprawiacz wszelkiego bezprawia Kirkor pada ofiarą swoich czystych .7) Kolejna zbrodnia władczej córki Wdowy - tym razem na Grabcu.. W skromnej chatce mieszka uboga wdowa wraz ze swymi dwiema pięknymi córkami: Aliną i Balladyną.Pierwsza z nich jest łagodna i kochająca, druga to egoistka, pragnąca bogactwa i władzy.. 5.Wymień trzy postacie fantastyczne 6.Gdzie została zakopana korona Lecha, przez kogo i dlaczego?.

Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.

Dorota 5 lat temu.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Lektury uzupełniające w klasie 7 w roku 2020/2021.. Kto wymyślił konkurs- Matka Aliny i Balladyny 5.Co się stało z Kostrynem?. Do chaty sióstr przyjeżdża bogaty książę Kirkor, wiedziony tam przez sługę Goplany, Skierkę.7.. Gdzie odbywa sie akcja ?. Znajdziesz tu przykładowe zadanie literackie i jego rozwiązanie opracowane przez specjalistów w Informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.Balladyna Co wiesz o autorze Balladyny.. Skrzynia Władcy Piorunów - Marcin Kozioł 4.. A jeśli nie, to może dzięki temu quizowi czegoś się o niej dowiesz?7.. Musisz tylko odgadnąć, które jest prawdziwe.. Córka Czarownic - Dorota Terakowska 2.. Obie biorą udział w konkursie — ta z sióstr, która przyniesie pierwsza z lasu pełen dzban malin, zostanie jego żoną.. Artysta - Sławomir Mrożek; Balladyna - Juliusz Słowacki; Kamienie na szaniec - Aleksander Kamiński; Mały Książę - Antoine de Saint-Exupéry; Opowieść wigilijna - Charles Dickens; Reduta Ordona, Śmierć Pułkownika, Świtezianka, II część Dziadów, wybrany utwór z cyklu Sonety krymskie .Balladyna - test ze znajomości lektury Ruletka.. W okolicach jeziora Gopła 7.Z kim mieszka Balladyna?. Główny rywal Mickiewicza.1.. .Sprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?. Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. Juliusz Słowacki BALLADYNA Losowe karty.. Dasz radę?. Od czego powstalo to imie ?. A w klasy?. Okazja do ich zdobycia nadarza się dla Balladyny wraz z nadejściem wiosny, kiedy budzi się wróżka Goplana, pani pobliskiego jeziora Gopło.LEKTURY UZUPEŁNIAJĄCE (obowiązkowo dwie) 1.. I Klasa: Data: 1.Jak zaczyna się dramat ( Sc.. wg Elaszkolny.. 8) Znalezienie przez Kostryna symbolu władzy i jego plany z Balladyną o morderstwie na jej mężu.. Bohaterowie "Balladyna" Krzyżówka.. .Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie.. Z czego drwi autor "Balladyny"?Sprawdzamy waszą wiedzę z ortografii.. Sprawdź, czy pamiętasz zabawy z .Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Balladyna" Juliusza SłowackiegoTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Opis testu.. W której z córek Wdowy zakochał się Kirkor?. Balladyna - symbole Połącz w pary..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt