Wpływ światła na kiełkowanie nasion fasoli

Pobierz

W poszukiwaniu nowych metod nauczania matematyki i przedmiotów .Wpływ temperatury na kiełkowanie Cztery główne czynniki środowiskowe wpływają kiełkowania : temperatury, wody, gazów i światła.. Wpływ preparatu mikrobiologicznego Efektywne Mikroorganizmy podawanego doglebowo na kiełkowanie nasion, wzrost, rozwój i symbiozę z bakteriami z rodzaju Rhizobium u fasoli zwykłej (Phaseolus vulgaris L.) w zależności od żyzności gleby.. Światło działa tylko na rośliny napęczniałe.. User Research Próba kontrolnaWynik: Zaobserwowano, że w słoiku z wodą wykiełkowały nasiona fasoli.. Wpływ światła jest związany z .Światło moze hamować kiełkowanie niektórych nasion (czarnuszki, facelii, szarłatu).. Rodzaj gleby nie wpłynął znacząco na efekty stosowania preparatu EM.Wpływ ABA na kiełkowanie nasion początkowy i początkowy wzrost siewek kukurydzy i fasoli mung Na podstawie prac oryginalnych Garciarrubio A, Legaria JP, Covarrubias AA.. Nasiona nie kiełkują, jeśli są sadzone w takich warunkach.. HIPOTEZA (czyli tutaj obstawiamy wyniki doświadczenia): Światło nie ma wpływu na kiełkowanie nasion.. Grupa III obserwuje wpływ temperatury na kiełkowanie nasion i rozwój fasoli.W słoiku nr 2 nasiona wykiełkowały najszybciej ponieważ :-miały cały czas dostęp światła, -miały cały czas odpowiednia wilgotność ( odpowiednia dawka wody) W słoiku nr 1 całkiem nakrytym nasiona nie miały odpowiedniej ilości światła , które jest potrzebne do prawidłowego wzrostu rośliny więc w tym słoiku roślina nie mogła urosnąć.Nasiona, które kiełkują najlepiej, gdy są wystawione na światło Jest kilka nasion, które najlepiej kiełkują, jeśli są wystawione na światło..

Wpływ światła jest związany z fitochromami.

DOŚWIADCZENIE: Będziemy potrzebowali dwóch tac z watą lub gazą nasączoną wodą.. Planta 203(2):182-7Lecz w cieniu nie wypuszcza liści i jest biała (łodyga) zaś fasolka w słońcu jest zielona i powoli widać listki.. uprawa hydroponiczna fasoli pozwoliła na obserwację systemu korzeniowego fasoliKażda z grup zajmuje się określeniem wpływu danego czynnika na kiełkowanie i rozwój fasoli.. Temperatura odgrywa rolę w regulacji spoczynku i jest skuteczny w różnym stopniu, zależnie od instalacji.Czy światło ma wpływ na kiełkowanie nasion fasoli?. Eksperyment 3: różne nasiona - szybkość kiełkowania Na stronie dzieciecafizyka są zdjęcia kiełkujących różnych nasion.Wpływ terminu i sposobu zbioru fasoli zwyczajnej (Phaseolus vulgaris L.) na przyrost masy nasion i ich wartość użytkową Zastosowania metod statystycznych w badaniach naukowych II • Kraków 2003 • StatSoft Polska 2 terminy zbioru (co 7 dni), zaczynając w 7 dniu po zakończeniu kwitnienia, a kończąc w dojrzałości pełnej roślin,Wpływ światła na kiełkowanie nasion fasoli.. Szybkość pobierania wody wzrasta jeszcze przy podnoszeniu temperatury wody z 30 do 40 o C, jednakże w temperaturze 40 o C maleje zdolność kiełkowania roślin.. Warunki niezbędne do kiełkowania nasion to gleba, woda, światło i korzystna temperatura..

Posiejemy na tym nasiona fasoli.C.

Światło działa tylko na rośliny napęczniałe.. Jeśli te nasiona są pokryte ziemią, są duże szanse, że pozostaną w stanie uśpienia i nigdy nie będą kiełkować, dopóki warunki się nie poprawią.Na szybkość pobieranej wody przez nasiona silny wpływ wywiera jej temperatura.. 1. pierwszy słoik postawiłam przy oknie gdzie ma najlepszy dostęp do światła.. Próba kontrolna: Sadzimy fasolę w ziemi lub kładziemy ziarna na mokrej gazie i zostawiamy w jasnym miejscu (np. na parapecie, w jasnym pokoju, itp.).TEMAT BADANIA: Czy światło ma wpływ na kiełkowanie nasion.. W moim doświadczeniu sprawdzę jaki wpływ na kiełkowanie fasoli ma światło.. Aby przyspieszyć kiełkowanie stosuje się moczenie nasion przed siewem i wysiewanie nasion .ŚWIATŁO: światło jest niezbędnym warunkiem kiełkowania dla wielu gatunków nasion np: tytoniu, naparstnicy, wierzbówki, krwawnicy, szczawiu, sałaty i wielu traw.. Autor: Joanna Zygadło Klasa: IIa Szkoła: Katolickie Liceum Ogólnokształcące im.. Próba badawcza Próba badawcza Talerzyk z mokrą watą i nasionami sałaty, umieszczony w świetle..

Grupa II obserwuje wpływ światła na kiełkowanie nasion i rozwój fasoli.

2.drugi słoik postawiłam przy oknie zasłoniętym jasna roletą.. 1Chciałam też uświadomić córce, że warunki zewnętrzne (np. brak wody/światła) mają wpływ na rozwój rośliny.. Norwida w Garwolinie Opiekun: Małgorzata KargolNiniejsze badania wykazały brak wpływu EM na kiełkowanie nasion, niejednoznaczny wpływ na wzrost pędów fasoli, znikome pozytywne działanie na liczbę kwiatów oraz negatywny wpływ zarówno na plonowanie jak i liczbę brodawek korzeniowych.. 1. pierwszy słoik postawiłam przy oknie gdzie ma najlepszy dostęp do światła.woda to czynnik wpływający na proces kiełkowania fasoli.. W ciemnych pomieszczeniach nasiona kiełkują dużo szybciej, ale też roślina szybciej obumiera.Wpływ światła na kiełkowanie nasion fasoli Wniosek: Nasiona w zacienionym miejscu szybciej wykiełkowały, ponieważ ś wiatło może hamować kiełkowanie niektórych nasion lub je opóźniać.Nasiona w zacienionym miejscu szybciej wykiełkowały, ponieważ ś wiatło może hamować kiełkowanie niektórych nasion lub je opóźniać.. Wniosek : Na podstawie wyników doświadczenia wyciągnięto wniosek dotyczący wpływu wody na kiełkowanie nasion fasoli..

brak dostępu wody zahamował proces kiełkowania nasion fasoli.

Grupa I obserwuje wpływ wody na kiełkowanie nasion i rozwój fasoli.. Przygotowanie: W 3 słoikach na gazie położyłam po 3 nasiona fasoli, podlałam je.. 3.trzeci słoik zakryłam czarnym papierem.Wpływ światła na kiełkowanie nasion fasoli Wniosek: Nasiona w zacienionym miejscu szybciej wykiełkowały, ponieważ ś wiatło może hamować kiełkowanie niektórych nasion lub je opóźniać.Światło wpływa na kiełkowanie nasion fasoli.. Woda ma bardzo duży wpływ na kiełkowanie nasion fasoli , ponieważ w słoiku gdzie była woda nasiona zaczęły kiełkować.. Przygotowanie: W 3 słoikach na gazie położyłam po 3 nasiona fasoli, podlałam je.. Sole mineralne znajdujące się w wodzie przyspieszają kiełkowanie nasion fasoli w niskiej temperaturze.. Opis doświadczenia: W moim doświadczeniu sprawdzę jaki wpływ na kiełkowanie fasoli ma światło.. Pomóżcie mi proszę napisać do tego doświadczenia hipotezę oraz wnioski.. Światło nie wpływa na kiełkowanie nasion w niskiej temperaturze.. Fitochrom jest fotoreceptorem, barwnikiem używanym przez rośliny w reakcjach na światło lub jego brak.Problem badawczy: Czy światło ma wpływ na kiełkowanie fasoli?. Temperatura jestnajważniejszym czynnikiem i reguluje czas kiełkowania..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt