Tematy zajęć wychowawczych klasa 6

Pobierz

Poznajemy się bliżej.. Wybór samorządu klasowego, ustalenie planu pracy - Dyskusja z wnioskami, samoocena.. Wybór Samorządu Klasowego.. "Poznaj mnie, a ja chętnie poznam Ciebie" .. Tatiana Witkowska Scenariusz lekcji - plik pdf.. Ta lekcja pomoże Ci zrozumieć Twoje emocje.…Propozycja tematów godzin wychowawczych Klasa IV 1.. Pozostałe lekcje przeznaczone są na apele, wyjścia lub pogadanki wynikające z jednorazowych akcji szkolnych czy indywidualnych potrzeb klasy.TEMATYKA GODZIN WYCHOWAWCZYCH DLA KLASY IV.. Drogi Uczniu!. Droga Uczennico!. Asertywność jako postawa dzięki której możemy zachować swoją tożsamość i poczucie własnej wartości.. Wybór samorządu klasowego - organizacja zajęć.. 2.Święto Odzyskania Niepodległości.. TEMAT TEMATYKA ZAJĘĆ ŚCIEŻKA EDUKACYJNA TERMIN 1.psychoaktywnych przez młodzież.. Podejmowanie działań zmierzających do ograniczenia hałasu w szkole.. Poznajemy źródła stresu i jego istotę.. Wszystkie scenariusze zawierają kompletne materiały do pracy - w tym załączniki do bezpośredniego wykorzystania na zajęciach czy .- 6 - TEMATYKA GODZIN WYCHOWAWCZYCH DLA KLASY V Wrzesień 1.. Czas powrotu.. Pogadanki z pedagogiem szkolnym i higienistką.. Dzień Matki - klasowa uroczystość z udziałem Matek.. Negatywne konsekwencje e- uzależnień wśród młodzieży.. Jak się kłócić, jak krytykować - wyrażanie złości i gniewu w nieinwazyjny sposób.6..

Tematy godzin wychowawczych w klasie 6.

Tak było przed rozpoczęciem roku szkolnego, a tak jest obecnie 7.Wcześniej (np. na poprzedzającej godzinie wychowawczej) poroś uczniów, by przysłali Ci odpowiedzi na kilka prostych pytań, np.: - wymarzony zawód - wymarzona podróż - ulubiona piosenka/film/aktor itp. - ulubione zwierzę.. Zasady wyboru uczniów do samorządu klasowego Sposób głosowania Kodeks Ucznia: prawa i obowiązki Wychowanie patriotyczne i obywatelskie (życie w grupie) 2.. Bieżące sprawy klasowe.. Wybór samorządu klasowego, prawa i obowiązki ucznia.. Bezpieczna droga do i ze szkoły 2.. Jak się zaprezentować na gazetce ściennej?. 4.Konspekt lekcji wychowawczej w klasie VI.doc tolerancja z chomika kanaolka.. "Ratujemy i uczymy ratować"- pierwsza pomoc przedmedyczna 7.AIDS- uczenie odpowiedzialności za siebie i innych.. Aktywne rozwiązywanie problemów.. Poznajmy się (rekomendowany dla klas IV) Na dobry początek (rekomendowany dla klas V-VI) Zajęcia integracyjne oparte na zabawach akty-wizujących i uruchamianiu aktywności.. 6.Lekcja wychowawcza Szkoła podstawowa klasy 6-8 Szkoła ponadpodstawowa klasy 1-4 Autorka: Anna Konarzewska Temat: Jak radzić sobie z emocjami?. 4.Oct 21, 2020"Oświecać czasem, inspirować często, zachęcać zawsze" John Bowers Lekcje wychowawcze 1.. Zajęcia mają na celu uświadomienie uczniom niebezpieczeństw płynących z kontaktów z sektą..

5.Tematy godzin wychowawczych w klasie 6a.

4.Moje umiejętności-moje sukcesy.. Cel: Tworzenie kodeksu grupy, omówienie zasad panujących w grupie.. Tak obchodziliśmy Dzień Chłopaka 6.. Pobierz folder; Zachomikuj folder; 21; 0; 0; 0; 21 plików 0,92 MB bezpośredni link do folderu.. Drogi Uczniu!. Jestem za siebie odpowiedzialny.. 33 KB; 6 lip 11 23:55; Czy jestem .. tematyka lekcji wychowawczych.doc z chomika jonka80.. Bezpieczny w klasie.. 3.Cyberprzemoc.. Klasowy regulamin zachowania w klasie i szkole - Praca w zespołach, odczytanie propozycji uczniów, przygotowanie regulaminu na gazetkę klasową.. Zapoznanie uczniów ze Statutem Szkoły.. Uroczyste zakończenie roku szkolnego.. Cel: Zapoznanie się z zasadami Bhp, drogą ewakuacji w szkole.. Nowy rok szkolny - Pogadanka, prezentacja siebie, oczekiwania i plany.. ", "Dbam o swoje zdrowie- odmawiam", "Savoir-vivre".. Kontrakt klasowy.. Szczupły nie musi oznaczać CHUDY .. Jak poznać emocje swoich wychowanków?. Bezpieczny pobyt w szkoleTematyka oparta jest na planie wychowawczo-profilaktycznym szkoły oraz na głównych kierunkach polityki oświatowej państwa.. Sprzątanie świata.. Wzmocnij mocne .TEMATY GODZIN WYCHOWAWCZYCH W KLASIE V Lp.. Przypominamy zasady bezpieczeństwa w szkole i w drodze do niej.. Kodeks i zasady klasowe.. Liceum 4 letnie (nowa podstawa programowa) - klasa 1; Liceum 4 letnie (nowa podstawa programowa) - klasa 2; Liceum 3 letnie (stara podstawa programowa) - klasa 2; Liceum 3 letnie (stara podstawa programowa) - klasa 3Tematy godzin wychowawczych w kl.VI 1..

Plan zawiera 32 tematy.

DZ/ORE 5.Zdolności.. 2.Jestem członkiem społeczności uczniowskiej.. Bieżące sprawy klasowe.. Moje prawa i obowiązki - poznajemy regulamin obowiązujący w naszej szkole.. ":Lekcja wychowawcza Szkoła podstawowa klasy 6-8 Szkoła ponadpodstawowa klasy 1-4 Autorka: Anna Konarzewska Temat: Jak radzić sobie z emocjami?. Klasy "0" : 1.. Nie dajmy się zwerbować!. - Mój region - najpiękniejsze miejsce" - Nasze prawa i obowiązki w UE.PROPOZYCJE TEMATÓW I ZAGADNIEŃ NA "GODZINY WYCHOWAWCZE" KLASA II Życie w zgodzie z rytmem natury ( nauka, wypoczynek - znalezienie właściwych proporcji).. DZ/ORETEMATYKA ZAJĘĆ WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE KLASA 6 Realizowany na podstawie programu nauczania: Teresa Król, Wędrując ku dorosłości.. Dzień Chłopca w naszej klasie .W dziale "Scenariusze zajęć" znajdziesz materiały do pracy zarówno z dziećmi młodszymi, uczniami, młodzieżą, poprzez pracę z grupami rodziców, aż do grup nauczycieli (rad pedagogicznych lub innych grup zainteresowanych określoną tematyką).. Jesteśmy bezpieczni w szkole - zasady Bhp.. Opracowanie: Zofia Janeczko TEMATY GODZIN WYCHOWAWCZYCH W KLASIE V Lp.. Bierzemy aktywny udział w akcji "Sprzątanie Świata .Przykładowe tematy godzin wychowawczych na rok szkolny 2016/2017: 1.. Zabawa choinkowa.. 4.w klasach 4-6 na rok szkolny 2019/20 Temat Propozycja realizacji 1..

Temat Tematyka zajęć Ścieżka edukacyjna Termin 1.

Omówienie systemu oceny z zachowania.3 3.Prawa i obowiązki ucznia 4.Tu jest moje miejsce, bezpieczny marsz do szkoły.. Bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły oraz bezpieczny pobyt w szkole.. Cel: Integracja klasy.. WSSO i kryteria ocen z zachowania.. Pamiętaj, żeby uwzględnić też siebie, jesteś przecież częścią tej grupy!Celem zajęć jest uświadomienie uczniom, że każdy z nich odpowiada za dobrą atmosferę w klasie.. Temat lekcji Omawiane zagadnienia 1 Z rodziny się nie wyrasta -uświadomienie uczniom, że najważniejsza w rodzinie jest miłość i poświęcony czas - omówienie najważniejszychTematyka lekcji dotyczy m.in. takich zagadnień jak współdziałanie, zdrowie, bezpieczeństwo, kreatywność i obrzędowość.. - Imigranci i uchodźcy - szanse czy zagrożenia dla naszego dziedzictwa kulturowego?. 1 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016.. Wypoczynek czynny czy bierny- jak wypoczywam?. Bezpieczeństwo w sieci .. Wybór samorządu klasowego.. Ta lekcja pomoże Ci zrozumieć Twoje emocje.…zajęć wychowawczo-profilaktycznych "Spójrz Inaczej" 1.Bezpieczne zachowanie w szkole i w drodze do szkoły.. 54 KB; 6 lip 11 23:55; Jacy_jestesmy.doc z chomika kanaolka.. Zdrowe odżywianie się.. DZ/ORE 6.Zawody wokół nas.. Jak zaangażować całą klasę?. Wybieramy nasz samorząd klasowy.. Poznajemy się lepiej - wybieramy samorząd klasowy.. Bieżące sprawy klasowe.. Jesteśmy zgranym zespołem klasowym.. Wioletta Rafałowicz Scenariusz lekcji - plik pdf.. Wycieczka jednodniowa.. Udział w imprezach iPrzygotowaliśmy propozycję programu takich lekcji dla wychowawców klas 4-6 oraz 7-8 .. Wrzesień 1.. Prawa i obowiązki ucznia na terenie szkoły.. Wybory samorządu klasowego.. Działamy na rzecz świadomości 5.. Droga Uczennico!. Propagowanie sposobów właściwego postępowania w czasach pandemii COVID-19.. Dzień Dziecka.. Kształtowanie postawy szacunku dla dziedzictwa kulturowego, regionu, kraju, Europy.. Scenariusze zajęć idealne na godziny wychowawcze Dzięki stworzonym przez nas bezpłatnym scenariuszom lekcji uczniowie lepiej zrozumieją samych siebie i innych, rozpoznają własny potencjał i odpowiednio go ukierunkują.Klasa 4; Klasa 5; Klasa 6; Klasa 7; Klasa 8; Lekcje archiwalne; Szkoła średnia: liceum i technikum Wstecz.. Regulaminy szkolne.. Przykładowe tematy: "Dostrzegam swoje zalety", "Moje zainteresowania", "Trudne sytuacje" "Co to jest złość?. 4.TEMATYKA GODZIN WYCHOWAWCZYCH KLASY VI 1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt