Kto miał waszym zdaniem rację antygona czy kreon

Pobierz

Oby dwoje też srogo zapłacili za swoje czyny.. Nie chciała, aby dusza jej brata błąkała się nad wodami Styksu, taki był bowiem zdaniem starożytnych Greków, los dusz, których ciała nie zostały należycie pogrzebane.kto miał rację Antygona czy Kreon.. Uważam, że w znacznej mierze za tragedię odpowiada Antygona.. Dokonują oni wyboru nie między dobrem i złem, ale pomiędzy pozytywnymi wartościami .W sporze między Kreonem a Antygoną rację przyznaję bohaterce.. Dla Antygony najważniejszą wartością była rodzina.. (konflikt bohaterów dramatu Sofoklesa) .. Kreon natomiast zasadami.. W życiu najważniejsze jest dobro bliźnich i każdy powinien postępować tak aby innym było z nami dobrze.. Problem ten zaistniał, ponieważ król Kreon wydał zakaz grzebania zwłok brata Antygony, Polinejka, który wraz z obcym wojskiem napadł na Teby, aby .Kto miał - Waszym zdaniem - rację: Antygona czy kreon?. Między nimi wybucha konfilkt, który prowadzi do nieuchronnego nieszczęścia - śmierci kiku postaci: Antygony, Hajomna i Eurydyki.. W mojej pracy postaram się ująć wszystkie me refleksje dotyczące tego problemu.. Wybrała śmierć - jej grobem już za życia miała stać się skalna grota, gdzie została zamurowana, skazana na powolne konanie z głodu i .Moim zdaniem w tym konflikcie rację miała Antygona.. miała na celu dobro ukochanego brata.. Kreon sądzi, że bogowie również potępią duszę Polinika.Od dawna nurtował mnie problem: Kto ma rację?.

Kto miał rację - Kreon czy Antygona?

Moim zdaniem Antygona miala racje poniewaz kieruje sie miloscia do brata oraz lamie ustanowione przez wladce prawo .kreon po czesci mial racje jeden z jego bratankow byl zdrajca ojczyzny ,musial wiec zostac ukarany ,nawet po smierci .. Anty­gona i Kreon stają naprzeciwko siebie; prawo jednego jest bezprawiem drugiego.. Konflikt między nimi rozgrywa się przede wszystkim na płaszczyźnie moralno-religijnej.. Oboje chcieli dobrze i kierowali się swoimi uczuciami i rozumem.. Czyniąc tak nie miała wyrzutów sumienia, że łamie zakaz króla, ponieważ wiedziała, że tyran swoją decyzją obraża bogów.Antygona i Kreon to bohaterzy tragedii antycznej autorstwa Sofoklesa.. Ra­cje Antygony, która chce przecież "tylko" pochować brata .. W swoim postępowaniu kierowała się prawem moralności i głosem serca.. Kreon został wykreowany na despotycznego władcę, który absolutnie nie liczy się z uczuciami innych osób.sciaga.f2y.org - ściągi dla wszystkich: Antygona czy kreon - kto ma rację?Kto miał rację?. Gdyby pozwolił pochować Polinejkesa naraziłby się poddanym, a co za tym idzie przyczynić się do zamieszek .To Antygona zwyciężyła ten tragiczny konflikt wartości i to ona ma rację.. Przemawiają przez niego racje rozumu: winny musi ponieść konsekwencje..

Miałam napisac wypracowanie na temat " Kto miał rację Antygona czy Kreon?

Kreon czy Antygona?. Jeśli rację ma Kreon, Antygona wprowadza anarchię i bunt w organizację państwową.Moim zdaniem w tym konflikcie żadna ze stron nie posiada stuprocentowej racji.. Nie zastosowała się do praw… Czytaj dalej →Czym kierowałą się Antygona a czym Kreon 2012-10-23 18:21:43; Kto według Ciebie miał rację - Kreon czy Antygona?. Uważam, że Antygona jest niewinna.. Szkoła - zapytaj eksperta (1241) Szkoła - zapytaj eksperta (1241) Wszystkie (1241) Język angielski (755) Język polski (239) Matematyka .Antygona i Kreon wymie­niają w utworze swe racje i bronią ich, ale tak naprawdę, w antycznym systemie war­tości, rację ma Antygona.. Ponadto despotyczny władca nie pamiętał o swojej religii i związanych z nią tradycjach.. Księga Koheleta Księga KoheletaAntygona, siostra Polinejkesa, uważa prawa boskie i moralne za najważniejsze.. Kreon, jako władca państwa stojący na straży ustanowionych przez siebie prac, kieruje się poczuciem odpowiedzialności i sprawiedliwości.. 2010-11-02 14:17:33; Która z postaci, Kreon czy Antygona jest bardziej nieszczęśliwa..

W jej obronie nie wahała się nawet oddać życia.Kto ma rację Antygona czy Kreon: ...

Zdaniem Kreona Polinejkes był zdrajcą, musi więc zostać ukarany.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.. Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.. "Napisałam , ale takie nie na poziomie xD DOPISZCIE COŚ LUB POPRAWCIE ; )) W .sciaga.f2y.org - ściągi dla wszystkich: Kto miał rację, Kreon czy Antygona?Antygona pochowała brata a Kreon dał zakaz zeby go nie pochowac i kto ma racje i czeba argumenty) ( PROSZE NIE SPISYWAC Z INTERNETU BO SIE SKAPNIE) MA BYĆ DŁUGIE DAM NAJJJJ pricessa2000 Moim zdaniem rację ma Antygona ponieważ zmarłych należy pochować.Jul 2, 2021Kto miał rację, Kreon czy Antygona?, Kto twoim zdaniem w dramacie "Antygona" jest postacią tragiczną?, Księga Hioba jako traktat filozoficzny dotyczący każdego człowieka Księga Hioba- szczegółowy plan wydarzeń.. Uzasadnijcie swoje opinie na ten temat w trakcie dyskusji w klasie.I Antygona i Kreon mają "swoje racje".. W dramacie Sofoklesa zarówno Kreon jak i Antygona reprezentują niezaprzeczalne racje.. Nie można ich podzielić na bohatera negatywnego i bohatera pozytywnego.Antygona miała na względzie rodzinę.. Jako, że Polinejkes i Eteokles nie żyją Kreon stwierdza, że .Trudno powiedzieć kto miał rację Antygona czy Kreon, ponieważ każdy z nich postąpił słusznie..

W tej rozprawce mam zamiar udowodnić, że to władca Teb miał rację.

Grzebiąc ciało swojego brata, które zostało zbeszczeszczone przez jej wuja, pokazała, że dla niej miłość ważniejsza jest od grozby śmierci.. Pragnęła dopełnić swego… Czytaj dalej →Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Kto według Ciebie miał rację - Kreon czy Antygona?. Natomiast władca Teb, Kreon za najważniejsze uważa kodeksy ustanowione przez ludzi.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Kreon- bezduszny władca?. Antygona zaś kieruje się prawami boskimi i własnym sumieniem.Antygona, kierując się miłosierdziem, litością i szacunkiem do praw boskich, sprzeciwiła .Kto był bardziej winien - Antygona czy Kreon?. Sofokles twórca antycznego dramatu pod tytułem "Antygona" w swoim dziele przedstawił konflikt dwóch praw: boskich z tymi ustanowionymi przez ludzi.. Nie sposób bowiem jednoznacznie określić, które prawa są ważniejsze: te spisane, a ustalane przez ludzi (zdaniem Kreona), czy te niespisane boskie (zdaniem Antygony).. Zarówno Kreon jak i Antygona kierowali się ważnymi dla siebie wartościami.. 2012-10-06 14:19:14; Antygona umiera ale to Kreon ponosi porażke - rozprawka 2009-03-24 14:50:42Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Mimo tak trudnego zadania postaram się wytłumaczyć postępowanie Antygony i udowodnić , że tak na prawdę to ona postąpiła słusznie.. W zakończeniu dramatu Kreon sam to przyznaje.. Kierowała się miłością, o której istnieniu Kreon, zdaje się, zapominał.. Czy może Antygona-wrażliwa córka i siostrzenica królewska?. Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje to jako zdradę, złamanie prawa, które wprowadził.Z moich powyższych rozważań wynika, że i Antygona i Kreona mają rację.. zas Kreon kierowal sie prawami ludu , a pod zakazem .Kreon pragnie ukarać zdrajcę, który sprowadził obce wojska na rodzin­ne miasto i także jest przekonany, iż za nim stoi prawo, tym razem państwowe.. Zacznę od tego ,że Antygona jest osoba bardzo religijną a religia jej nakazuje pochować ciało brata.Dlatego moim zdaniem rację miała Antygona - pokazała szacunek do rodziny i krewnych, odwagę oraz postępowała z własnym sumieniem .. Question from @Klaudzia07 - Gimnazjum - Polski..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt