Opis krajobrazu przydatne słownictwo

Pobierz

The picture makes - zdjęcie sprawia, że.. Zapoznajmy się więc ze słownictwem i zwrotami, które zdecydowanie ułatwią opisywanie obrazka po angielsku.. a) szczegółowo opisz poszczególne elementy krajobrazu; b) używaj słownictwa określającego relacje przestrzenne , np. na pierwszym planie, na drugim planie, w centrum, w głębi, w tle, w rogu, z lewej strony, pośrodku, u góry, z boku, w oddali, na środku, pomiędzy, po drugiej stronie , z prawej strony;Opis krajobrazu - podstawowe zasady.. Postaraj się zapamiętać kolory.. Zwróć uwagę na szczegóły.. Używaj wielu przymiotników, staraj się je różnicować.. Zwróć uwagę na szczegóły.. - tworzy opis krajobrazu mając do dyspozycji wyselekcjonowane przez siebie zwroty.. W opisie obrazu ważne jest stosowanie odpowiedniego słownictwa.. W jego treści zawiera się zarówno charakterystykę wszystkich elementów danego miejsca, jak i własne odczucia.. Słownictwo opisujące przeżycia .Zanim przystąpisz do pisania, przemyśl dokładnie, co masz opisać.. Wyobraź sobie, że przez telefon opowiadasz koledze o tym, co widzisz, a on próbuje to odwzorować - musi więc mieć podane odpowiednio dokładne informacje.. Zakończenie: - nastrój obrazu,Zgromadź słownictwo potrzebne do zredagowania opisu krajobrazu (patrz poniżej KARTA PRACY - Opis krajobrazu).. Napisz krótki list do wybranej osoby, w którym opiszesz ostatnio otrzymany prezent.mainland - stały ląd; ocean - ocean; sea - morze; river - rzeka; lake - jezioro; pond - staw; waterfall - wodospad; bay - zatoka; lowland - nizina; valley - dolina .- słownictwo przydatne do opisu - kserokopie..

Przydatne słownictwo.

Typ krajobrazu (górski, nadmorski, nadrzeczny, wiejski, miejski).. Używaj wielu przymiotników, staraj się je różnicować.. In the picture there is/are - na obrazku znajduje się/znajdują się.. Zanim przystąpisz do pisania, przemyśl dokładnie, co masz opisać.. Jak dla mnie, kiedy znamy odpowiednie słowa, można stworzyć niesamowitego tasiemca, który opisuje drzewo oraz jego okolice.. Plan wypowiedzi pisemnej.. opisywanie pogody.Wybierz krajobraz, który chcesz opisać.. Pisz pełnymi zdaniami, staraj się, aby tekst przyjemnie się czytało.Park jest pełen zielonych drzew i żółtych kwiatów.. Plan opisu obrazu.. 6.Cel wychowawczy: a)wdrażanie do aktywnego udziału w lekcji b)budowanie motywacji do nauki języka angielskiego.Słownictwo w opisie obrazu Najczęściej opisuje się dzieła malarskie.. Między polami płynie rzeczka, nad którą rozłożony jest drewniany, mały mostek, łączący deptak.Opis krajobrazu: 1.. Opis krajobrazu wbrew pozorom wcale nie jest taki prosty.. 5.Zwroty przydatne w opisie ilustracji Zacznijmy od części ilustracji, którą chcemy opisać: In the foreground, I can see.. - Na pierwszym planie widzimy.. In the background, there is.. - Na drugim planie znajduje się.. On the right-hand side, there is.. - Po prawej stronie jest.Redagujemy plan - podstawowe informacje..

Charakterystyka słownictwo.

Określ: a) rodzaj krajobrazu, teren, b) elementy krajobrazu, c) znaki szczególne, d) zapachy, odgłosy, wrażenia dotykowe, e) porę roku, porę dnia, pogodę, f) kolorystykę.Opis krajobrazu, zjawiska przyrody W przeróżnych opowiadaniach taki opis na pewno pojawi się chociaż raz, jak nie więcej.. aktywuj konto premium przykładowe nagranie.Zbierz i zapisz przydatne słownictwo dotyczące przedmiotu opisu.. The photo was taken in - zdjęcie zostało zrobione w.Podstawowe słownictwo angielskie; Słownictwo do egzaminu FCE; .. Idealne dla słuchowców - zamień swoje słówka w audiokurs i ucz się: .. angielski przymiotniki po angielsku szlifuj swój angielski w załączeniu przesyłam po angielsku matura ustna angielski opis obrazka wady człowieka po angielsku.Opis postaci Charakterystyka Rozprawka Sprawozdanie Opowiadanie Opis przedmiotu Opis krajobrazu Kilka przydatnych uwag .. Ale przejdźmy do przykładów.4.Cele szczegółowe: a)uczeń zna wymowę i pisownię wyrazów określających elementy krajobrazu: cliffs, woods, island, field, sea, beach, mountain, valley, hill, waterfall, lake, river..

Opis obrazka po angielsku: inne słownictwo.

Gromadzimy słownictwo literatura formy wypowiedzi .OPIS PEJZAŻU, KRAJOBRAZU.. 5.Cele sformułowane w języku ucznia: a)będziesz potrafiła nazwać i poprawnie zapisać elementy krajobrazu.. W tle są dzieci grające w piłkę a po lewej znajduje się ławka.. Metoda: problemowa, samodzielnego dochodzenia do wiedzy.Aug 28, 2020OPIS 1.. Dobrze, jeśli w Twoim opisie znajdą się nazwy roślin lub przedmiotów należących do krajobrazów.. - potrafi posłużyć się formą opisu.. Formy organizacji lekcji: indywidualna, zbiorowa, dwuosobowe zespoły.. Oto lista najczęściej używanych wyrażeń.. Powtórzymy sobie także następujące tematy: zawody po angielsku.. Plan - charakterystyka postaci literackiej.. Opis krajobrazu.Plan wypowiedzi pisemnej:) Jak napisać charakterystykę porównawczą?. Opis przedmiotu Opisprzedmiotujestpodstawowąformąopisu.1.Zbierz potrzebne słownictwo do opisu: a) krajobrazu b) przedmiotu c) sytuacji d) postaci e) dzieła sztuki f) przeżyć Do każdego po 10 wyrazów.. Uczucia, emocje lub myśli przedstawionych postaci They seem to be happy because they are smiling.Słownictwo i zwroty przydatne do opisu obrazka po angielsku: wydrukuj w pdf.. Najprawdopodobniej tworząc opis pejzażu, będziesz korzystał wyłącznie ze swojej pamięci.. Stosuj porównania.. Wstęp: - informacje ogólne, - typ krajobrazu, - ukształtowanie przestrzeni; 2..

Jakie elementy krajobrazu wyróżnić?

Zbierz i zapisz przydatne słownictwo dotyczące przedmiotu opisu.. Pisz pełnymi zdaniami, staraj się, aby tekst przyjemnie się czytało.Słownictwo przydatne do opisu obrazka/ zdjęcia.. Zbierz i zapisz przydatne słownictwo dotyczące przedmiotu opisu.. Istnieją pewne wyrażenia, które okażą się wyjątkowo przydatne gdy opisujemy obrazek po angielsku.. obrazek - picture pokazuje - shows dzieci/dorośli - children/adults widzę - I (can) see obrazek pokazuje - the picture shows/depictsTemat: Miejsca, w których bywamy - formułujemy opis krajobrazu.. Pisz pełnymi zdaniami, staraj się, aby tekst przyjemnie się czytało.. Zastanów się .Opis obrazka po angielsku: przydatne wyrażenia.. Oczywiście, pomóc Ci mogą zdjęcia, szkice, widokówki.Przydatne słownictwo i zwroty w opisie obrazka Wiemy już, jak dokonać opisu obrazka.. Dużo od niego zależy.. Oprócz znajomości struktury, kolejności i podstawowych pojęć powinniśmy także umieć posługiwać się metaforą.. Tok lekcji I Część wstępna 1.Poinformowanie uczniów, że tematem lekcji będzie opis dzieła sztuki.Następnie dokładnie opisujemy: twarz, nos , oczy, usta, brwi, włosy, ręce.. Idealne dla słuchowców - zamień swoje słówka w audiokurs i ucz się: podczas jazdy autobusem czy samochodem na spacerze z psem czekając w kolejce przed snem Funkcja dostępna tylko dla użytkowników premium.. Zakończenie.. Może ubarwić twoje opowiadanie, odzwierciedlić przeżycia wewnętrzne, wprowadzić w odpowiedni nastrój.. Jak napisać opowiadanie kryminalne?. Tu możesz napisać opinię na temat postaci, ocenić ją: co o niej myślisz, co w niej lubisz, czego nie akceptujesz, co byś nieco zmienił w wyglądzie, ubiorze?. Podczas opisywania kompozycji stosuj zwroty typu:Zgromadzone słownictwo pogrupowałam według poszczególnych rodzajów opisu, które najczęściej wykorzystuje się w praktyce szkolnej, a mianowicie: 1. opis przedmiotu; 2. opis krajobrazu, zjawiska przyrody; 3. opis postaci (tu: opis zewnętrzny i opis przeżyć wewnętrznych); 4. opis sytuacji.. This picture shows - ten obrazek przedstawia.. Podczas pisania opisu krajobrazu zwróć uwagę na szczegóły i nastrój.. Używaj wielu przymiotników, staraj się je różnicować.. Mogą to być rzeczowniki, przymiotniki itp. 2.. Rozwinięcie: - wygląd poszczególnych elementów, - usytuowanie ich w przestrzeni (bliżej i dalej), - kolory, odcienie, - pora roku, pora dnia, pogoda, - sposób ukazania krajobrazu przez malarza; 3.. Rosną one wzdłuż ścieżki.. Realia geograficzne (położenie, kraj).. Cel ogólny: Rozumienie i stosowanie słów w tworzeniu opisu krajobrazu.. Zapamiętaj jak najwięcej szczegółów.. Widok, jaki chcę opisać, to przepiękny krajobraz wiejski..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt