Imiesłowy ćwiczenia klasa 6

Pobierz

Wśród zadań znajdą się takie, które mają na celu wskazanie i porządkowanie imiesłowów.2.Podkreśl te zdania, które można przekształcić na zdania z imiesłowami.. wg Iwonapolak35.. Imiesłowy Imiesłowy przysłówkowe: współczesny i uprzedni łatwe trudne Jaki imiesłów można utworzyć od tego czasownika?. wracając wróciwszy .. (napisać) list poszłam na pocztę, by go wysłać.. b)Kiedy usłyszał o sprawdzianie, gazeta wypadła mu z rąk.. Napisząc Napisawszy Mama .. (śpiewać) piosenkę, uśmiecha się szeroko śpiewawszyTemat nr 20: Tworzenie imiesłowów - ćwiczenia utrwalające Dziś przypomnicie sobie, jak tworzy się imiesłowy.. Jeśli w zespole klasowym są uczniowie, którzy słabiej radzą sobie z wykonywaniem zadań językowych można wykorzystać uproszczoną wersję karty pracy (załącznik nr 3) - uproszczenie polega na zaznaczeniu, których form imiesłowów nie można utworzyć.Materiał zawiera różnorodne ćwiczenia, pozwalające na sprawdzenie stanu wiedzy i umiejętności związanych z imiesłowami.. Przekształć poniższe zdania na wypowiedzenia z imiesłowowymi równoważnikami.. Imiesłowy przysłówkowe uprzednie można utworzyć od formy dokonanej czasownika.. Imiesłów = czasownik!. a)Kiedy biegł korytarzem, nie zauważył rozlanej herbaty.. Do wypisanych form dopisz ich pełne nazwy.. Wpuściłem go do domu.. Ilość pytań: 8 Rozwiązywany: 104042 .. Imiesłowy przysłówkowe..

imiesłowy Sortowanie według grup.

Biegnąc korytarzem, nie zauważył rozlanej herbaty b) Kiedy usłyszał o sprawdzianie, smartfon wypadł mu z rąk.Imiesłowy (kl.7) podręcznik Nowej Ery (2021) s. 49-54 Ćwiczenie na learning apps Imiesłowy przymiotnikowe czynne tworzymy TYLKO od czasowników niedokonanych, natomiast imiesłowy przymiotnikowe bierne możemy utworzyć i od niedokonanych, i dokonanych.. Imiesłowy przymiotnikowe.. Podane wyrazy wpisz w odpowiednie rubryki tabeli.Dzielą się na dwie grupy: imiesłowy przymiotnikowe (np. malujący, malowany, namalowany ), imiesłowy przysłówkowe (np. malując, namalowawszy ).. W podłoże wbijano drewniane pale.. Imiesłowy Labirynt.. a) Idąc po górach, były piękne.. Ćwiczenie z gramatyki języka polskiego.. Obok rysunków zapisz odpo-wiednie cyfry, a dowiesz się, które plemiona indiańskie budowały swoje domostwa w opisany sposób.. Zosia .. (zjeść) kolację, pozmywała naczynia.. Mając siedem lat, tata kupił mi rower.. Czy wszystkie uda się zamienić?. Ktoś mógł jednak na niego czekać.. Bezokoliczniki Aspekt Imiesłowy przymiotnikowe Imiesłowy przysłówkowe czynne bierne współczesne uprzednie chować powtórzyć woleć zajrzeć rysować opiekować się 2. czytać, podarta, skaleczony, długi, uspokajający, naprawić, cicho, skręcając, uznawszy, wypaliwszy, ale, ponieważ, naoliwione.. Pamiętaj o przecinkach..

Podkreśl imiesłowy i określ ich typ.

Imiesłowy przymiotnikowe to formy czasownika, które nie tylko przypominają przymiotniki, ale również podobnie jak one się odmieniają (przez przypadki, liczby i .Imiesłowy.. Ćwiczenie sprawdzające znajomość imiesłowów przysłówkowych, zalecane dla klasy 7.. Przekształć je i zapisz.. kupić Przysłówkowy uprzedni Wpisywanie Ćwiczenie, w którym wpisujesz odpowiedź na klawiaturze.. d) Idąc po górach, spadła mu czapka.. Które zdania są poprawne?. Imiesłowy - test Test.Popraw błędnie użyte imiesłowy tak, by zdania brzmiały poprawnie: Czytawszy głośno książkę, zegar wybił 17.00. wg Justynakukawka.. Bierne tworzymy od czasowników przechodnich czyli takich, które tworzą stronę bierną.Imiesłowy - ćwiczenia.. Powtórzyliście teorię, przypomnieliście sobie nazwy i końcówki.. Rower Janka był zakonserwowany na zimę i schowany na strychu.. wg ZuzannakrótkiIMIESŁOWY - ĆWICZENIA UTRWALAJĄCE 1.Uzupełnij tabelę.. Polski.. Ćwiczenie 1Oct 20, 2020Zbyt wcześnie na test?. c) Idąc po górach, zgubił czapkę.. Kiedy biegł korytarzem, nie zauważył rozlanej herbaty.. Zrobiłem to , się z nim rozstawać.. Na dole umieściłem dopisek: "w przypadku lub się właściciela piesek zostaje ze mną .Imiesłowy przysłówkowe.. Test wg Agabandurska6 Zerówka ćwiczenia Zabawa ruchowa Odkryj karty wg Agabandurska6 Zerówka Klasa 1 ćwiczenia Imiesłowy O rety!.

Z podanych zdań wypisz imiesłowy.

Imiesłowy Sortowanie według grup.. biszkoptowy piesek, na którego szyi obro ży.. Zdanie musi mieć sens).. Robiliście już takie coś w tabelkach!. Imiesłowy przymiotnikowe czynne można utworzyć od formy dokonanej czasownika.. Szczeliny między nimi były wypełniane ziemią.. Gramatyka.. Gdy już zjadł i wypił miskę wody, napisałem ogłoszenie.. a) Szalał na przerwie.Sprawdzian z imiesłowów dla klasy I gimnazjum (wersja A i B) Opracowała: mgr Małgorzata Rembiasz A.. Dziesięć dosyć prostych pytań z zakresu gramatyki języka .2 Super!. Ćwiczenie sprawdzające znajomość imiesłowów przysłówkowych, zalecane dla klasy 7.. UZUPEŁNIJ ZDANIA, WSKAZUJĄC PRAWIDŁOWY IMIESŁÓW PRZYSŁÓWKOWY.. Odp.. Szybkie ćwiczenie polegające na wybraniu prawidłowej odpowiedzi.. Tutaj znajdziesz materiały do nauki o częściach zdania: podmiot,orzeczenie,przydawka,dopełnienie,okolicznik.. Przykładowy sprawdzian z części zdania z odpowiedziami Do poniższ… Z podanych form wypisz imiesłowy.. _____ imię i nazwisko 1.Z podanego tekstu wypisz imiesłowy i określ ich typ: Zmęczywszy się podróżą, marzyłem o gorącej herbacie.. ImiesłowyImiesłowy ćwiczenia - Materiały dydaktyczne Społeczność Imiesłowy ćwiczenia Przykłady z naszej społeczności Liczba wyników dla zapytania 'imiesłowy ćwiczenia': 5437 Co nie pasuje?.

Przyślijcie także dwa ćwiczenia poprzedniej lekcji.

zjadłszy zjadając Tata .. (wracać) z pracy zobaczył psa.. Trzeba jeszcze tylko przypomnieć od jakich czasowników dk/ndk tworzy się poszczególne imiesłowy:1.. Imiesłowy przysłówkowe uprzednie, zakończone są na -łszy (piszemy zawsze po spółgłoskach, np. wyszedłszy) oraz na -wszy, (piszemy po samogłoskach, np. powiedziawszy ).. łatwe trudne Jaki imiesłów można utworzyć od tego czasownika?. Ogladawszy telewizję, robił notatki.. Doszedłszy do przystanku, nadjechał autobus.. Zapamiętaj!. Krótki sprawdzian wiedzy z imiesłowów.. c)Nagle usłyszałem cichy głos , który dochodził zza drzwi.Z imiesłowami przysłówkowymi (zakończonymi na -ąc, - wszy, - łszy) np. nie czekając, nie napisawszy, nie zjadłszy Z liczebnikami np. nie trzy, nie piąty, nie kilka, nie dwoje, nie pół Wyjątki: niejeden (wielu), niewiele Z zaimkami np. nie ja, nie on, nie mój, nie taki, nie tamten, nie tutajodrobiwszy, przeczytawszy, napisawszy, ukrywszy, wróciwszy Uwaga!. Ilość pytań: 12 Rozwiązywany: 1077 razy.. Ćwiczenia utrwalające 1. a).Mar 27, 2022Przez chwilę patrzyłem z .. Odp.. Imiesłowy przysłówkowe bierne można utworzyć od formy dokonanej i od formy niedokonanej czasownika.Temat: Imiesłowy przymiotnikowe i przysłówkowe- ćwiczenia utrwalające.. Q. Wskaż zdanie nieprawdziwe: answer choices.. Sprawdzę je, zobaczę, jak radzicie sobie z imiesłowami i imiesłowowym równoważnikiem zdania.. b) Idąc po górach, uznał, że są piękne.. Drewnianą platformę kryto dachemKlasa 6 Klasa 7 Klasa 8 Liceum Polski..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt