Koń trojański streszczenie krótkie

Pobierz

Achilles, najdzielniejszy spośród Greków, obraził się na wodza naczelnego Agamemnona o odebranie branki Bryzeidy i publiczną zniewagę.Iliada .Trzecia praca Heraklesa polegała na schwytaniu Łani Kerynejskiej i sprowadzeniu jej żywej do Myken.. Przynosi jabłko, które staje się przyczyną konfliktu między boginiami, o to, która z nich jest najpiękniejsza.. Na pomoc przyszedł mu namówiony przez Herę - Hefajstos.. Menelaos odwołał się do pomocy swego brata Agamemnona, króla Argos i .Znajdziesz tutaj linki do stron ze streszczeniami książki "Koń trojański".. Wielu bogów walczyło o jej względy.. Wojna trojańska - według Homera i antycznych historyków dziesięcioletnie oblężenie Troi przez Achajów.. Następnie Grecy splądrowali, zniszczyli i spalili Troję.. Wojna była skończona.Streszczenia książki Koń Trojański.. Rot­mistrz do­no­si, że Grecy rozpoczęli atak na posterunki graniczne.. Pod wodzą Agamemnona, brata Menelaosa, stanęły wojska całej Hellady.. Zalogowani użytkownicy mogą oceniać streszczenia oraz dodawać linki do stron zawierających ciekawe i wartościowe streszczenia, podsumowania książki.Mit o wojnie trojańskiej - streszczenie, plan wydarzeń.. Pokaż mimo to Popieram LinkKonflikt o złote jabłko - streszczenie, streszczenia lektur, opracowania zagadnień na lekcje języka polskiego i studia.. Pojawiła się jednak na nim bogini niezgody..

Dodaj streszczenie.

Sytuację, za namową Zeusa, rozwiązuje Parys i wybiera Afrodytę.Streszczenie mitu o Wojnie Trojańskiej.. To łaciate, rącze stworzenie miało kopyta z brązu i złote rogi jak jeleń; dlatego też niektórzy nazywają ją jeleniem.. Achilles przepędził pozostałe tebańskie wojska.. U Chejrona odbyło się huczne wesele.. Tekst przemieszany jest z fragmentami oryginalnych dzieł.. Na weselu Peleusa i Tetydy niespodziewanie pojawiła się niezaproszona na uroczystości bogini niezgody - Eris.. Znajduje się pośród nich jeden podpisany "Kasa".. W nocy wyszli z niego Grecy i wymordowali wielu mieszkańców miasta.. więcej Dodaj do pakietu .. Streszczenie Tetyda, jak głosiła przepowiednia, na świat miała wydać syna, który będzie potężniejszy.. Ten notatnik, a w szczególności jeden zapis :"SPONAA 47 zł 10 gr" zwrócił jego uwagę.wojna trojańska mitologia koń trojański Achajowie Grecy Trojanie walka zdrada .. Niespodziewanie jednak Grecy zaczęli wycofywać się z pola walki.. W nocy, kiedy Trojanie spali, grecy ukryci wewnątrz pustego konia, otworzyli bramy miasta i wpuścili grecką armię.. Męż­czy­zna przy­pro­wa­dza ze sobą Więź­nia.Wewnątrz tak zwanego "konia trojańskiego" znajdowali się greccy rycerze.. Zapisane są w nim wszystkie rachunki chłopaków z jego paczki.. Za kurhanem Achillesa znajdował się ogromny, drewniany koń..

Mit o wojnie trojańskiej - streszczenie.

Grecy, wymordowali mieszkańców, zburzyli miasto i odzyskali Helenę.Koń trojański - zbudowany podczas wojny trojańskiej wielki koń, zrobiony z drewna, częściowo połączonego ze stalą, w którym ukryli się wojownicy greccy w czasie zdobywania Troi, pozorując jednocześnie odstąpienie od oblężenia.. Obrońcy miasta, za namową Sinona, wbrew przestrogom Kasandry i Laokoona wciągnęli konia do miasta.Koń trojański Gdy Trojanie usłyszeli złą nowinę o kradzieży, wiedzieli, że nadchodzi ich koniec.. Mitycznym powodem konfliktu było porwanie Heleny, żony króla Sparty Menelaosa, przez trojańskiego księcia Parysa, syna króla Priama.. Informacje.. Kiedy trojany zemdlały lub zasnęły, Grecy zeszli z brzucha konia trojańskiego, otworzył bramy miasta i wprowadził resztę żołnierzy do miasta.. krótkie streszczenie; Mit o Orfeuszu i Eurydyce .Iliada streszczenie krótkie "Iliada" Homera jest poematem o wojnie Achajów (Greków) z Trojanami Treścią "Iliady" jest epizod z dziesiątego roku wojny trojańskiej.Streszczenie krótkie.. To nie jest samodzielna książka tylko krótkie streszczenie "Iliady" i "Odysei" Homera z lekką fabularyzacją.. Znajdziesz tutaj linki do stron ze streszczeniami książki "Koń Trojański"..

Streszczenia są oznaczone jako krótkie lub szczegółowe.

Niestety zapał zalotników ostygł w momencie, gdy przypomniano przepowiednię głoszącą, że piękna bogini pocznie syna, który przewyższy swojego ojca.Grecy ogłosili, że zaniechają dalsze walki.Następnie zbudowali wielkiego drewnianego konia jako dar dla Ateny i pozostawili pod murami Troi i odpłynęli.. Kapłan Laokoon zasugerował, że należy spalić podarunek.Streszczenie Tetyda, jak głosiła przepowiednia, na świat miała wydać syna, który będzie potężniejszy niż jego ojciec.. Poświęcona była Artemidzie, która jako dziecko jeszcze zobaczyła pięć łań większych od byków pasących .Ostatnia i najtrudniejsza praca Heraklesa polegała na przyprowadzeniu psa Cerbera z Tartaru.. Nawet sam Zeus chciał, żeby została jego żoną.. Mimo to, Peleus postanowił wziąć ślub z boginią.. Śmierć Patroklesa, Hektora, Achillesa i Parysa.. Eris położyła na stole jabłko z napisem "Dla najpiękniejszej".. Po trzykrotnym obiegnięciu murów Troi herosi przystąpili do pojedynku.Ko­bie­ta prze­wi­du­je też pod­stęp z ko­niem tro­jań­skim.. Znany również jako: Koń, drewniany końZrozpaczony Achilles, otrzymawszy od matki nową zbroję, postanowił zemścić się na Trojańczykach.. Priam nie wie­rzy w prze­po­wied­nię cór­ki, ale przy­po­mi­na so­bie, że jego żo­nie w prze­szło­ści przy­śni­ła się pło­ną­ca Tro­ja..

... jednak trojański królewicz porwał żonę Menelaosa - Helenę i uciekł do Troi.

Na placu boju pozostał jedynie Hektor.. Trwająca 10 lat wojna wyniszcza obie strony sporu.. Trojańczycy, sądząc, ze ów koń jest symbolem zwycięstwa, wprowadzili go do miasta.. 7.Bohaterami są uczniowie i nauczyciele jednej ze szkół w Warszawie.. Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego streszczenia.. Wyboru pomiędzy boginiami miał dokonać Parys.Miasto otworzyło bramy, wpuściło konia i hucznie świętowało.. Drogę zagrodziła mu rzeka - Skamander.. Ofiarowała trzem boginiom złote jabłko, na którym widniał napis: "Dla najpiękniejszej".. Hera, Afrodyta i Atena pokłóciły się.Wojna trojańska krótkie streszczenie (10 zdań) Na weselu Tetydy i Peleusa pojawia się nieproszony gość, bogini niezgody, Eris..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt