Lista lektur zakazanych

Pobierz

Wydawałoby się, że czasy cenzury już za nami, tymczasem listy nadal powstają i brzmią jak przestroga przed ograniczeniami wolności słowa.. 451 stopni Fahrenheita / Ray Bradbury Książka przez 13 lat była sprzedawana w wersji ocenzurowanej przez wydawcę, gdzie zmieniono treść ponad 75 fragmentów.. Książka przez 13 lat była sprzedawana w wersji ocenzurowanej przez wydawcę, gdzie zmieniono treść ponad 75 fragmentów.. Cierpienia młodego Wertera / Johann Wolfgang Goethe Powieść wywierała bardzo duży wpływ na czytelników: ubierali się oni jak główny bohater, znacznie też wzrosła liczba samobójstw (samobójcy umierali z egzemplarzem książki w kieszeni).Zabronione obecnie książki, poruszające na przykład tematykę walki ze stereotypami, wprowadziły do placówek oświatowych poprzednie władze Wenecji.. Lektury klasa 1-3.. "Nowy wspaniały świat" w roku 1984 został zaliczony do "brudnej trzydziestki" według magazynu "Playboy".. Najwięcej oskarżeń pojawiało się jednak wobec książki "Cujo".. enzurę zniesiono po protestach uczniów i rodziców.ZAKAZANYCH LEKTUR: najświeższe informacje, zdjęcia, video o ZAKAZANYCH LEKTUR; Kolejne niekonstytucyjne obostrzenia: zakaz udziału w protestach i spotkaniach prywatnych W Stanach Zjednoczonych niejednokrotnie wycofywano książkę z bibliotek i próbowano wpisać ją na listę ksiąg zakazanych .W każdym następnym miesiącu, do listopada, pojawią się kolejni usunięci z listy lektur lub zmarginalizowani autorzy i ich teksty.Tydzień Zakazanych Książek - bibliosfera.net 1..

W 1998 r. usunięta z listy lektur w Missisipi za bluźnierstwo.

Stan po nowelizacji z 13 sierpnia 2021 roku.. Na kolejnych stronach galerii przedstawiamy aż 25 zakazanych lektur oraz piszemy, z jakich powodów zabraniano (lub wciąż się zabrania) ich czytania.W przypadku niektórych pisarzy zakazane były tylko niektóre książki: Samuel Richardson "Pamela", Emanuel Swedenborg "The Principia", Immanuel Kant "Krytyka czystego rozumu", Kartezjusz "Medytacje metafizyczne", Monteskiusz "Listy perskie 1948" Halvetius "O duchu"; "O człowieku i jego zdolnościach .. "Szatańskie wersety" są zakazane w następujących krajach za bluźnierstwo wobec islamu: Bangladesz, Egipt, Indie, Iran, Kenia, Kuwejt, Liberia, Malezja, Papua Nowa Gwinea, Pakistan, Senegal, Singapur, Sri Lanka, Tanzania, Tajlandia.. Oczywiście, jeżeli z jakiegoś mniej lub bardziej totalitarnego kraju nie będzie można odczytać jakieś stronniczki, to trzeba będzie się pofatygować do kafejki internetowej w kraju bardziej liberalnym.Dec 31, 2021LISTA ZAKAZANYCH KSIĄŻEK 1.. "Kod Leonarda da .1 100,000 powinszowań ‎ (28 stron) A Afryka (Ossendowski) ‎ (7 stron) Antychryst ‎ (25 stron) B Baśnie (Grimm, 1929) ‎ (30 stron) Benito Juarez ‎ (7 stron) Biały Kapitan ‎ (18 stron) Bibuła ‎ (9 stron) Biedna sierotka i inne ‎ (9 stron) Biesy ‎ (15 stron) Błyskawice ‎ (35 stron) Bohaterski miś ‎ (9 stron) Bolszewicy ‎ (6 stron)Sep 13, 2021Nowa lista lektur dla klas 1, 2 i 3 (dla klas I-III) szkoły podstawowej (nowelizacja 2021) Sprawdź: Książki na nagrody Książki z imiennymi dedykacjami i autografami ..

Afryka Kazika - Łukasz Wierzbicki;Lista artystów zakazanych przez kościół pewnie będzie jeszcze uzupełniana.

"Carrie", "Mroczna połowa", "To" czy "Lśnienie" to tylko kilka tytułów, które były zakazywane w szkołach i bibliotekach.. Dzieła brazylijskiego pisarza od lat budzą wielkie emocje nie tylko wśród obrońców religijności.. W 1998 r. usunięta z listy lektur w Missisipi za bluźnierstwo.. Nasze 3 główne typy poniżej.. Zastanawialiśmy się, kto jeszcze na nią trafi.. Na sławetny "Index Librorum Prohibitorum" w ciągu 500 lat wpisano wiele .Takie badania przeprowadziło American Library Association, które przygotowało naprawdę długą listę miejsc i organizacji, które zakazały czytania i wypożyczania książki J.K. Rowling..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt