Streszczenie ten obcy rozdział 1

Pobierz

Po chwili usłyszały warczenie psa .. Wszyscy rozważali ewentualne przyczyny nieobecności chłopaka i obawiali się zemsty Wiktora, który bił się z Zenkiem.. Przyjaciółki znajdują chłopca, który spał.. Wspólnie zdecydowali, że gdy tylko przestanie padać, pójdą na wyspę.Treść.. Był to Dunaj szczekający na jakiegoś chłopaka , który spał pod gałęziami leszczyny .. Bracia cioteczni Julek i Marian idą do swojej koleżanki Pestki, aby powiedzieć jej o nieznajomym.. Postanowiły iść za nim .. Pestka decyduje się pójść po Mariana i Julka.. "Obcy się zjawia".. Po dłuższej chwili postanowili wyruszyć do sklepu przy szosie z nadzieją, ze po drodze znajda kolegę.Dziewczynki na wyspę szły z Dunaje , który w oewnej chwili zniknoł im z oczu wchodząć w kępę krzaków .. Napisz w zeszycie w jakie gry lubisz grać przy komputerze ( pamiętaj że powinny być właściwe do twojego wieku ) i wyjaśnij dlaczego oraz jak zareklamowałbyś ją swoim kolegą.. Pewnego razu przyjaciele wyruszyli na wyspę, nie zastając na niej Zenka.. Treść.. jeśli w ogóle nie .Przydatność 70% Streszczenie lektury ''Ten Obcy''.. Usiedli na przewróconej topoli, ukryci w gęstwinie gałęzi.. Zdziwiło je to.. Byli zdziwieni.. Słowa przyjaciół bardzo zmartwiły Zenka.. Podejrzewają, że ktoś z Olszyn przypadkiem odkrył miejsce ich zabaw.. Akcja powieści rozgrywa się w osadzie Lszyny.. W drodze zatrzymali się przed domem Pestki, aby ją poinformować, że na ich wyspę wtargnął obcy..

"Ten Obcy" streszczenie pierwszego rozdziału.

Bracia cioteczni Julek i Marian idą do swojej koleżanki Pestki, aby powiedzieć jej o nieznajomym człowieku przebywającym na ich wyspie.. Chłopiec zlekceważył ten występek i udał sie do sklepu po oranżadę.Streszczenie szczegółowe.. Nie znalazłszy Zenka na wyspie, przyjaciele postanowili poszukać go przed wiejskim sklepem.. Monotonię letniego wypoczynku na wsi przerywa niespodziewane pojawienie się obcego chłopca na ich ulubionej wysepce.. Zbaczają z drogi dla znalezienia gniazda niebieskiego ptaka, przyłapali ,,obcego" na kradzieży jabłek.. W tajemnicy przed wszystkimi pojechali do miejscowości, w której ten miał pracować, ale niestety nie odnaleźli mężczyzny.. Postanowili jednak wyprawić się do wiejskiego sklepiku na oranżadę z nadzieją, że znajdą Zenka.. "Obcy się zjawia" Bracia cioteczni Julek i Marian idą do swojej koleżanki Pestki, aby powiedzieć jej o nieznajomym człowieku przebywającym na ich wyspie.. Zawiedzeni wrócili na wyspę i przekazali Zenkowi niepokojące wieści.. Filmy.. Gdy dzieci przyszły na wyspę, nie zastały Zenka.. Filmy.. "Ten obcy" - streszczenie szczegółowe W pierwszej części czytamy o paczce młodych ludzi: Marianie Pietrzyku, Julku Milerze, Pestce Ubyszównie i Uli Zalewskiej , których ulubionym miejscem zabaw była wyspa na rzece Młynówce - miejsce późniejszych wydarzeń.Marian z Julkiem chcieli pomóc Zenkowi w poszukiwaniach wujka..

W czasie powrotu chłopcy rozmawiają o Pestce.Streszczenie rozdziału "Zaskoczeni" z książki "Ten obcy".

W pochmurny, deszczowy dzień Marian wraz z Julkiem szli do spółdzielni po chleb.. Wspólnie zdecydowali, że gdy tylko przestanie padać, pójdą na wyspę i rozprawią się z tym zuchwalcem.Obcy się zjawia Julek i Marian przychodzą do domu Pestki z informacją, że ktoś obcyzjawił się na ich wyspie.. Przybysz jest chory, ma przebitą szkłem stopę, która sprawia mu wiele bólu.. "Obcy się zjawia".. Ula przez ten.. W pochmurny, deszczowy dzień Marian wraz z Julkiem szli do spółdzielni po chleb.. Dziewczyna uważa, że trze-ba wyrzucić stamtąd nieproszonego gościa.. W drodze zatrzymali się przed domem Pestki, aby ją poinformować, że na ich wyspę wtargnął obcy.. Porywczy Julek proponuje obić intruza, lecz starszy i mądrzejszy Marian nie zgadza się z tympomysłem.Streszczenie "Ten Obcy" Ireny Jurgielewiczowej 1.. Poprzedniego wieczora odkryli bowiem ślady niedawnego ogniska.. Cała trójka jest bardzo ciekawa kim może być obcy.. W czasie wędrówki ujrzeli niebieskiego ptaka, więc podążyli za nim.. W powieści przedstawiła autorka wakacyjne przygody czwórki przyjaciół.. Wszyscy czuli, że Zenek nie jest w stanie teraz rozmawiać, lecz sami odczuwali potrzebę, aby omówić całą sprawę..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt