Zabawni bohaterowie z baśni o królu dardanelu

Pobierz

Zapoznaj się z przypisami.. Ogolił swoja długą brodę, wyrzucił ostry miecz, zamiast niego wziął parasol, założył frak zamiast ciężkiego płaszcza i melonik zamiast korony.3.. Kolejne wiadomości w następnym tygodniu.Wytwórnia daje miejsce młodym grafikom oraz autorom i jednocześnie chce przypominać klasykę, czyli książki dla dzieci z lat 60. i 70.. (Przydatne słowa) 1.. Napisz opowiadanie o dalszych przygodach króla Dardanela, który opuścił swój zamek.. Pierwsza z serii niesztampowych dziecięcych książeczek Wytwórni.. Otwórzcie proszę podręczniki na stronie 235-237 i przeczytajcie fragment ,,Baśni o królu Dardanelu'' Janusza Stanny.. *"Baśń o królu Dardanelu" - podręcznik s.235-238 1.Nauczyć się pięknie czytać baśń.. Wierszowana opowieść o królu Dardanelu, który postanawia całkowicie .Książka: Baśń o królu Dardanelu Stanny Janusz Notę wprowadził(a): fnord23.. Najwyższej próby talent wirtuoza ilustracji łączy się z dowcipem i lekkością jego wiersza.. I lekcja.. W księgarni gdzieś między Disneyami a koszmarnymi graficznie "Lokomotywami" Tuwima można wyłowić książeczki wydawnictwa Wytwórnia.. Śmiech wzbdza postać krla, ale też jego dwoan.Temat: O niesłychanych decyzjach pewnego króla.. Sytuacja - Bohater - Wypowiedź - Praca domowa Napisz opowiadanie o dalszych przygodach króla Dardanela, który opuścił swój zamek.Baśń o królu Dardanelu jest utworem humorystycznym..

: Humor zawarty w "Baśni o królu Dardanelu".

Macie Państwo w ręku autorskie arcydzieło profesora Janusza Stannego - zarówno wierszowana opowieść o Dardanelu, jak ilustracje i wspaniały projekt graficzny - są jego solowym utworem.. Sytuacja - Bohater - Wypowiedź - Praca domowa .. Wskażcie po dwa przykłady zabawnych zachowań bohaterów, śmiesznych sytuacji oraz wypowiedzi" Zróbcie to w tabeli: Zabawni bohaterowie.. Zabawni bohaterowie Zabawne sytuacje Zabawne wypowiedzi Uzupełniaj tekst notatki, wpisując w puste miejsca brakujące litery.. Pomoże Ci ćwiczenie 6 s.238 - podręcznik.Humor w ,,Baśni o królu Dardanelu" Uzasadnienie Zabawni bohaterowie Zabawne sytuacje Zabawne wypowiedzi 4.. Baśń o królu Dardanelu jest utworem humorystycznym.. Postaraj się je zapamiętać, by zrozumieć tekst.. Wymień po jednym przykładzie z utworu.. Posłuchaj wierszowanej "Baśni o królu Dardanelu" i odpowiedz na pytania.. Narysuj trasę wędrówki Dardanela.. Wskaż po dwa przykłady zabawnych zachowań bohaterów, śmiesznych sytuacji oraz wypowiedzi.. Zapisz w zeszycie jak najwięcej synonimów słowa król.. Lekcja zdalna.. Baśń o królu Dardanelu jest utworem humorystycznym.. Notatka do zeszytu: Baśń o królu Dardanelu opowiada o tym, jak monarcha postanowił zmienić swoje dotychczasowe życie..

1.Przeczytaj utwór "Baśń o królu Dardanelu" .

…istoria o kr…lu Dardanelu jest pełna …umoru.. W puste miejsca wpisz brakujące litery, a następnie wpisz do zeszytu: istoria o krLu Dardanelu jest pełna umoru.. Janusz Stanny "Baśń o królu Dardanelu" - fragment.Przejrzyj podręcznik, s. 235-237 i przeczytaj wszystkie przypisy (wyjaśnienia z boku tekstu) do "Baśni o królu Dardanelu".. Łatwo je rozpoznać po niesztampowej szacie graficznej.. Czas się go nie ima - ta książka jest świeża i nowoczesna, jakby powstała wczoraj.. • Przypomnij, co to jest wers?Książka Janusza Stannego "Baśń o Królu Dardanelu" w formie książki video autorstwa kolektywu UCHOOKO.. Zabawne wypowiedzi.Lekcja z wykorzystaniem podręcznika.. Czyta Beata Jewiarz.Film powstał w ramach wydarzenia "S. Niech was nie zmyli prostota kreski i bezpretensjonalny język .Janusz Stanny "Baśń o królu Dardanelu" - fragment.. "BAŚŃ O KRÓLU DARDANELU" Janusz Stanny Król przecież może wszystko, co rozkaże to się stanie.. posłuchaj baśni → "Baśń o królu Dardanelu" przeczytaj → "Baśń o królu Dardanelu" 1.. Data: czwartek, 30.04.2020r.. • Wypisz z tekstu 4 przykłady rymów.. Dowiedz się, co oznacza witanie kogoś chlebem i solą..

"Baśń o królu Dardanelu".

Serdecznie pozdrawiam Czwartaków oraz ich Rodziców!. Przepisz i uzupełnij luki w notatce.. 2.Odpowiedzieć na pytania spod tekstu baśni- pyt.1-9.. 2.Napisz opowiadanie o dalszych przygodach króla Dardanela, który opuścił swój zamek.. Na dzisiejszej lekcji kończymy naszą przygodę z baśniami.. zabawne wypowiedzi.. Wytwórnia daje miejsce młodym grafikom oraz .1.Przeczytaj utwór Janusza Stannego "Baśń o królu Dardanelu", podręcznik, s.235.. Zabawne sytuacje.. Korzystając z różnych źródeł podaj jak najwięcej wyrazów bliskoznacznych do słowa król.. Zapisz w zeszycie jak najwięcej skojarzeń ze słowem król.. Następnie proszę, abyście wykonali zadania z karty pracy, która znajduje się niżej.Baśń o królu Dardanelu.. Zapoznaj się z objaśnieniami trudnych wyrazów.. Klasa: IV Przedmiot: język polski.Temat: O niesłychanych decyzjach pewnego króla.. Napisz, jakimi cechami odznaczał się Dardanel.. 3.Stosując cechy baśni, wymyślić i napisać własną baśń.. Wydaje się, że król przecież może wszystko, co rozkaże, to się stanie.Przeczytaj baśń o królu Dardanelu - podręcznik str. 235-237.. Mistrzowskie ilustracje, piękny layout, śmieszny rymowany tekst - solowy popis profesorski.. Przypomnij sobie z ostatniej lekcji, jakie decyzje podjął król Dardanel po powrocie na dwór.. Wymień po jednym przykładzie z utworu..

Przeczytaj wierszowaną "Baśń o królu Dardanelu" s.235-237.

5.W jaki sposób dwór reagował na zachowanie monarchy?Oprawa.. Pierwszą książką z tej serii jest wydana właśnie "Baśń o królu Dardanelu" Janusza Stannego, czyli opowieść o królu, który nie chce chodzić w zbroi i walczyć ze smokami, tylko goli brodę .Kup książkę.. • Czym różni się opowieść o królu Dardanelu od innych znanych Ci baśni?. twarda.. Skorzystaj ze słownika wyrazów .Treść zadania.. Autor: Roksana301 Dodano: 8.3.2021 (16:30) UDOWODNIJ, że Baśń O Królu Dardanelu to utwór humorystyczny .Wskaż po dwa przykłady zabawnych zachowań bohaterów ,Śmiesznych sytuacji, zabawnych wypowiedzi.. Dopisz jak najwięcej cech.. Pozostałe zadania w środę.. 3.Opowiedz, skąd król Dardanel wracał na zamek i jak go powitano.. 4.Jakie decyzje podjął władca po powrocie ze swojej wyprawy?. Zapisz w zeszycie.. Reprint z 1971 r. Autorski majstersztyk mistrza Polskiej Szkoły Grafiki.. W oparciu o tekst utworu oraz materiały źródłowe wymień → charakterystyczne cechy baśni, które występują w utworze.Temat: Ucieczka z krainy baśni - ,,Baśń o królu Dardanelu".. 7.04 .Temat: O niesłychanych decyzjach pewnego króla.. Zapoznaj się z objaśnieniami trudnych wyrazów.. Cel lekcji: Dowiesz się, dlaczego "Baśń o królu Dardanelu jest utworem humorystycznym.. Niesły…ane decyzje władcy wprowadzają na jego dwo…e zamęt i sieją zgorszenie.Temat: Ucieczka z krainy baśni 2x45 mim Przeczytaj utwór Janusza Stannego Baśń o królu Dardanelu.. Świadczą o tym wypowiedzi, sytuacje i zabawni bohaterowie.. 2.Zapoznaj się z objaśnieniami trudnych wyrazów.. Reprint pysznej, autorskiej książki profesora Janusza Stannego, wydanej po raz pierwszy przed 36 laty.. Zaznacz na niej zamek władcy oraz miejsca, w których król szukał smoka.. To są ilustracje autora, J.Stannego.. Baśń o królu to utwór humorystyczny: (jeden przykład do tabeli) zabawni bohaterowie: zabawne sytuacje.. W tej kolumnie wpiszcie uzasadnienie.. Śmiech wzb…dza postać kr…la, ale też jego dwo…an.. - przeczytaj "Baśń o królu Dardanelu" z podręcznika ze str. 235-237 - pracując z tekstem, wypełnij poniższą tabelę: Zapisz w zeszycie po dwa przykłady zabawnych zachowań bohaterów, śmiesznych sytuacji oraz zabawnych wypowiedzi.3.Dlaczego baśń o królu Dardanelu jest wyjątkowa?. Świadczą o tym wypowiedzi, sytuacje i zabawni bohaterowie.. "Baśń o królu Dardanelu" to utwór humorystyczny.. To książka, która i dziś zaskakuje swa świeżością i nowoczesnością.. Zgłoś nadużycie.inne miejsca, o których jest mowa w baśni.. Dlaczego więc wszystkich zdziwiło, gdy zażyczył sobie, by mu zgolono kłującą brodę, wyrzucić ostry miecz, założyć frak zamiast ciężkiego płaszcza, a melonik na głowę za koronę?Baśń o królu Dardanelu to utwór humorystyczny..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt