Quiz europa i ameryka po i wojnie światowej

Pobierz

A. utrata armii B. utrata 13% terytoriów C. likwidacja floty wojennej D. likwidacja czołgów i samolotów wojskowych E. konieczność przyznania się do winy za wybuch wojny Polecenie 2.. Było to źródłem napięć - setki tysięcy ludzi nie chciały żyć w państwach, do których wcielono ich przymusowo.. Wymień wszystkie kraje Europy, które istniały w 1946 roku, po zakończeniu drugiej wojny światowej.. Excal 6 lat temu 639 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0 Udostępnij 3 Skomentuj 30 Super!. 193911 listopada 1918 - w Compiègne pod Paryżem podpisano zawieszenie broni między wojskami państw ententy a Niemcami; był to koniec I wojny światowej.. czerwiec 1919 r. - pierwszy lot międzykontynentalny z Ameryki Północnej do Europy.. Terms in this set (11) Traktat wersalski (data) Traktat pokojowy podpisany 28 czerwca 1919 roku przez państwa ententy z Niemcami.Jak nazywała się organizacja międzynarodowa, powstała po I wojnie światowej, której głównym zadaniem było rozstrzyganie sporów pomiędzy państwami w celu uniknięcia wojny.. Po I wojnie światowej ukształtował się w Europie nowy porządek polityczny, a stosunki międzynarodowe zostały oparte na zupełnie nowych zasadach.Po wojnie powstało 11 nowych państw, ale nie były one jednonarodowe, stanowiąc mieszkankę Czechów, Słowaków, Niemców, Ukraińców, Węgrów, Polaków i Żydów..

Europa i Ameryka po I wojnie światowej Polecenie 1.

Kiedy wybuchła I wojna światowa?. Rozszyfruj wg Beatahero Klasa 7 HistoriaUdanej zabawy!. W którym roku Niemcy podpisali traktat wersalski?. Historia Niemiec po I wojnie światowej cz. 1 i 2 - test .. Ilość pytań: 4 Rozwiązywany: 2618 razy.. Zaznacz postanowienia traktatu wersalskiego wobec Niemiec.. Traktat i ład wersalski.. Kopia Historia - Polska po II wojnie światowej - test Test.. Świat w latach 1918 ?. Sytuacja międzynarodowa w latach .. Odpowiedzi piszemy z małej litery z wyjątkiem nazw własnych, nazwisk i imion, które piszemy z dużej litery.1.. Europa po I Wojnie Światowej Test Charakterystyka polityki państw totalitarnych Test Kultura, nauka i sztuka okresu międzywojennego Test Sprawdzian 01.. 12 sierpnia 1918 roku.. Państwa powstałe po 1 wojnie światowej w Europie to przede wszystkim wynik rozpadu 4 wielkich mocarstw, a były to:Instrukcje.. Pobierz PDF Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.Europa i świat po l Wojnie Światowej.. Dowiesz się, jakie państwa wpłynęły na ład europejski po zakończeniu I wojny światowej 2..

... Państwa Europy po II wojnie światowej.

Przeczytaj instrukcję: W zadaniach krótkiej odpowiedzi należy kliknąć na przycisk "dodaj odpowiedź" - otworzy się pole dialogowe, w którym należy napisać odpowiedź.. 28 czerwca 1919 r. - podpisano traktat wersalski z Niemcami.test > Świat po I wojnie światowej.. I wojna światowa Krzyżówka.. Kiedy podpisano traktat wersalski?. Historia - Polska po II wojnie światowej - test Test.. wg Historiawszkole.. Dokumenty ratyfikacji złożono 10 stycznia 1920 r. w Paryżu i z tą datą wszedł w życie.". Podobnie jak to jest w przypadku pozostałych krajów z tej listy.. Europa i świat po l Wojnie Światowej klasa 7.. W nocy z 23 na 24 sierpnia Jozef Stalin i Joachim von Ribbentrop.. answer choices Liga Narodów Liga Narodowa Liga Państw Sprzymierzonych Liga Wolnych Narodów Question 11 20 seconds Q.Które z wymienionych państw najmniej ucierpiało w wyniku I wojny światowej?. Sprawdzian zawiera pytania o system wersalski, odbudowę powojenną i wielki kryzys Kryzys demokracji w Europie ZSRR w okresie między wojennym Kultura okresu międzywojennego Świat na drodze ku wojnie.. Obszar ziemi uprawnej danego państwa ma znaczenie nie tylko jako bezpośrednie źródło wyżywienia narodu, lecz także znaczenie wojskowo-polityczne.Świat po I wojnie światowej.. Odzyskanie niepodległości przez Polskę .Wszystkie quizy po polsku.. Europa i Ameryka po I wojnie światowej Polecenie 1..

Historia Niemiec po I wojnie światowej cz. 2.

I wojna światowa Rysunek z opisami.. Gorzkaoliwka.. A. utrata armii B. utrata 13% terytoriów C. likwidacja floty wojennej D. likwidacja czołgów i samolotów wojskowych E. konieczność przyznania się do winy za wybuch wojny Polecenie 2.. Żadna z wymienionych tutaj odpowiedzi nie jest prawidłowa.Europa i Ameryka od XVI do XVIII wieku Test wg Qwaronq Klasa 6 Historia Historia i społeczeństwo Państwa powstałe po I wojnie światowej Rysunek z opisami wg Marcinstrozyna Daleki Wschód po II wojnie światowej i rozpad systemu kolonialnego Koło fortuny wg Anetakuta0 Klasa 8 Historia Chiny i Japonia po II wojnie światowej Połącz w pary wg KrywawRozdział 20.. Również zwycięzcy czuli się przegrani .a.. po zakonczeniu I wojny swiatowej w Paryzu odbyla sie konferencja pokojowa, ktora trwala od stycznia 1919 do stycznia 1920 r. b. na konferencji czolowa role odgrywala tzw.Historia- pytania na prace klasowa !. answer choices Francja Stany Zjednoczone Wielka Brytania Stany Zjednoczone Ameryki Question 6 60 seconds Q.. Świat z latach 1918 - 1939 Test Sprawdzian 02.. 29 października 1929 roku miał miejsce krach (nagły spadek kursów akcji) na giełdzie jednego z największych miast świata.Question 1 30 seconds Q.. "główny traktat pokojowy kończący I wojnę światową, podpisany 28 czerwca 1919 roku przez Niemcy, mocarstwa Ententy, państwa sprzymierzone i stowarzyszone..

Historia Niemiec po I wojnie światowej cz. 1.

Liga Narodów.. historia- Polska po II wojnie światowej Teleturniej.Przyniosła szereg skutków w wielu dziedzinach - zmieniła polityczny obraz Europy, zmieniła europejskie społeczeństwa, rozwinęła w sposób dotąd niespotykany przemysł zbrojeniowy.. Układ w Locarno Układ w Rapollo Co to jest Liga Narodów?Europa i Ameryka po I wojnie światowej.. I wojna światowa zakończyła się podpisaniem zawieszenia broni w Compiègne pod Paryżem: 3 marca 1918 r. 11 listopada 1918 r. 28 czerwca 1919 r. 10 września 1919 r. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Europa i Ameryka po I wojnie Połącz w pary.. Świat w latach 1918 ?. 28 września 1939 roku.. Komunizm w ZSRR - test .. 1939 Test Sprawdzian 03.. Posłużę się pojęciami: "wielka trójka", traktat wersalski,.Rozdział 20.. Nie ma czegoś takiego Co stało się w 1922 roku?. (2 punkty)Europa i Ameryka po I wojnie światowej cz. 1 i 2 - test .. Państwa Ameryki Północnej.. Jak myślisz?Nasz kraj odzyskał niepodległość po I wojnie światowej, ale istniał już setki lat wcześniej.. Poznasz postanowienia pokoju wersalskiego 5.. Klasa 7 Historia Historia i społeczeństwo I Wojna Światowa Wczoraj i dziś.. 28 czerwca 1914 roku.. Świat w dwudziestoleciu międzywojennym.. wg Oliwiawysocka65.. Państwa na literę C. Stolice Województw Polski (z Mapą)wg Aleksander1709.. Sprawa polska w I wojnie światowej Połącz w pary.. Dział IV.. pokój, bezpieczeństwo, ład, współpraca Europa nie chce wojny.. 28 lipca 1914 roku.. Pobierz PDF Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.Wielki test wiedzy o I Wojnie Światowej!. 2 października 1918 roku.. I wojna światowa - powtórzenie Test.Teleturniej.. Zastanów się.. Komunizm w ZSRR.. Przeczytaj i zastanów się nad odpowiedzią na pytania?. Przerwij test.. Układy w Locarno i Rapallo.. Inne testy w tej kategorii: Test System wersalski.. Jak powstaly panstwa demokratyczne i komunistyczne po II wojnie .. wg Motywujacyanglista.T: Europa i Ameryka po I wojnie światowej.. Stwórz quiz.. Co należy zrobić, aby w przyszłości nie dopuścić do wybuchu podobnego konfliktu?. Rozkład systemu wersalskiego w Europie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt